top of page

Організація гурткової роботи в закладі дошкільної освіти

Інформація про організацію гурткової роботи

Наповнюваність гурткових груп – 10-12 дітей на одному занятті. Тривалість їх визначається з урахуванням психофізичного розвитку й допустимого навантаження.

Періодичність становить 1-2 рази на тиждень (залежно від віку дітей і змісту занять).

Однією з умов успішної роботи гуртка є правильне його планування. Робота гуртка планується на рік на початку навчального року, але в другому півріччі можливі корегування плану. Для керівників гуртків обов’язковим є ведення ділової документації:
•план роботи перспективний, календарний;
•програма за якою працює гурток;
•графік роботи, затверджений керівником;
•розклад занять, затверджений керівником;
•список дітей, затверджений керівником;
•картотека дидактичних ігор,методичних розробок;
•журнал обліку роботи гуртка.

images (2).jpg
images (3).jpg

ЧОМУ УЧАСТЬ У ГУРТКАХ ЗАВЖДИ ЦІКАВА ДЛЯ МАЛЯТ?

- навчання будується не на інформаційно-знаковому змісті, а на дитячому - цікавому і емоційно-ціннісному для кожної дитини;
- практика та особистий досвід дітей випереджають оволодіння теоретичними та практичними знаннями, тим самим викиікають живу потребу в них, а отже - зацікавленість в навчанні;
- можливості для експериментування з різними матеріалами, інструментами, з художніми творами і музикою, вибору способів створення образу, засобів художньої виразності;
- комфортні умови, розкута увага відучають від механічного копіювання, стимулюють до творчості;керівництво дитячою діяльністю здійснюється на підставі співпраці (визнання цілей і задач самої дитини, спроможність стати на її позицію, разом з нею досягти необхідного результату).

«FITNESS KIDS»

 

ГУРТОК

ДИТЯЧОГО ФІТНЕСУ

ДЛЯ ДІТЕЙ 

ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

Програма гуртка є варіативною і за потреби допускає коригування        змісту та форм занять.

       Заняття за програмою «Дитячий фітнес» містять теоретичну й             практичну частини.

       Теоретична частина занять — це інформація про техніку безпеки під час занять фітнесом, основи здорового способу життя, різні види гімнастики,    аеробіки, танців, ігор, фітнесу, йоги.

       Практична частина занять передбачає опанування елементів               аеробіки, степ-аеробіки,фітбол-гімнастики, фітнес-йоги, силових вправ,       логоритміки,гімнастики з предметами,  рухливих ігор, а також складання   комплексів вправ.                     

       Заняття  гуртка дитячого  фітнесу мають яскраво виражену оздоровчу,  виховну та освітню спрямованість і розрахована на дітей  віком від 4 до 6    років (середній та старший дошкільний вік).   

        Мета програми:   фізичний, інтелектуальний і духовний розвиток дітей дошкільного  віку  засобами фізкультурно-спортивної діяльності ,збереження та зміцнення здоров’я дитини , формування вольових      якостей, забезпечення психофізичного вдосконалення, розвиток природних даних.    

Одне з першочергових – створення сприятливого емоційного фону для занять – нерозривно пов’язане з психоемоційними процесами , що протікають в організмі дитини певноговіку, врахування яких є базовою для побудови оптимальної фітнес – програми.

У ході занять дитячим фітнесом вирішуються :

До оздоровчих завдань відноситься підвищення опірності організму   несприятливим умовам, тобто загартовування, розвиток фізичних якостей, а також навики особистої та суспільної гігієни.

До освітніх завдань відноситься формування рухових навичок,            правильної постави, навичок гігієни, засвоєння знань про фізичне виховання.

При вирішенні виховних завдань у дітей формуються позитивні риси характеру й моральних якостей (чесність, справедливість, почуття                 товариськості), а також прояв вольових якостей (сміливість, рішучість,         наполегливість та ін.).                                                                                                 

У структурі занять дитячим фітнесом, так само як і в будь-якому іншому виді фізичної культури, виділяють традиційно , що дає можливість використовувати основні напрями дитячого фітнесу в системі дошкільного фізичного виховання.

В підготовчій частині вирішуються завдання з підвищення емоційного тонусу дитини, активізації її уваги. Підготовка до фізичного навантаження в основній частині.

В основній частині вирішуються  слідуючі завдання: тренування різних м’язових груп, формування правильної постави, навчання новим рухам,        повторення і закріплення пройденого матеріалу, вдосконалення усіх             фізіологічних функцій організму дитини.

        У заключній частині відбувається зниження емоційного і фізичного   навантаження, тобто поступовий перехід від збудженого стану до спокійного. Основна увага у заключній частині приділяється дихальним вправам  та вправам на розслаблення за системою вправ ігрової йоги

20131111104817.jpg
shcho_take_dytyachyi_fitnes.jpg
bottom of page